שאלות ותשובות


 • כיצד אוכל לבחור הומאופת קלאסי מוסמך?

  הומאופת קלאסי מוסמך הוא רק מי שהשלים מסלול הכשרה בן 4 שנים לפחות. במהלך לימודיו, רוכש ההומאופת ידע מגוון, הוא מתמחה בפילוסופיה ההומאופתית, באבחון ההומאופתי ובתורת הרמדי'ס (ההכנות) ההומאופתיות וכן עובר קורסים באנטומיה, פיסיולוגיה, פתולוגיה ופרמקולוגיה.

 • מה ההבדל בין הומאופתיה קלאסית להומאופתיה מודרנית?

  הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי הוליסטית המתייחסת לכל רבדיו של האדם. ככזו, היא מציעה למטופל רמדי אחת, שמותאמת לו באופן אינדיבידואלי, על סמך אבחון יסודי ומעמיק של מצבו הפיזי, המנטאלי והנפשי.

 • כמה זמן נמשך תהליך הריפוי ההומאופתי?

  תהליך הריפוי הנו אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם (ותלוי במצב בו הגיע המטופל). ככלל, כאשר עוסקים בשאלה זו, יש להפריד בין מצבים אקוטיים (בעלי אופי מיידי וסוער, דוגמת דלקת אוזניים ) לבין מצבים כרוניים (בעלי אופי קבוע ומתמשך, דוגמת מעי רגיז).

 • ממה מורכבות הרמדי'ס (ההכנות) ההומאופתיות

  כיום, ישנן יותר מ- 3000 רמדי'ס הנמצאות בשימוש. רובן מופקות ממינראלים, מצמחים ומעולם החי.כיום, ישנן יותר מ- 3000 רמדי'ס הנמצאות בשימוש. רובן מופקות ממינראלים, מצמחים ומעולם החי. כל חומר, בתהליך המרתו לרמדי, עובר דילולים וניעורים רבים. הליך זה נועד לחשוף ולמצות מהחומר את סגולותיו הרפואיות ולמנוע כל סיכוי להופעתן של תופעות לוואי כימיות.

 • האם צריך להאמין כדי שזה יעבוד?

  התשובה היא שלילית. הומאופתיה קלאסית היא רפואה לכל דבר המוכיחה את עצמה במבחן התוצאה (כבר למעלה ממאתיים שנה), בלי קשר למידת השכנוע הפנימי של המטופל. ראיה לכך, היא היעילות בה מטפלת ההומאופתיה בתינוקות, בבעלי חיים ובאנשים מחוסרי הכרה.

 • האם ההומאופתיה בטוחה לטיפול בתינוקות ובנשים בהריון?

  בהחלט. הרמדי'ס (ההכנות) ההומאופתיות נטולות חומרים כימיים ולכן עדינות ובטוחות לגמרי לשימוש. למעשה, הטיפול בתינוקות ובנשים בהריון מומלץ במיוחד, זאת כיוון שתקופות אלה מתאפיינות בדינאמיות, שמאפשרת תגובתיות רבה יותר.

 • במה מטפלת ההומאופתיה

  ההומאופתיה הקלאסית מטפלת באדם החולה ולא רק באוסף הסימפטומים שהופיעו בעקבות מחלתו. מטרת הטיפול ההומאופתי היא להסדיר (ליישב, לווסת) את חוסר האיזון הפנימי, שגורם לנו לפתח רגישות אל מול גורמי המחלה השונים. על פי שיטה זו, רק טיפול בשורש הבעיה, מהווה ערובה לריפוי אמיתי של התופעות החולניות שנובעות ממנה.