מקרי טיפולים לדוגמא


 • טיפול בסינוסיטיס

  הסינוסים הם חללים בעצמות הגולגולת שנוטים להזדהם ולהתמגל אצל אנשים המועדים לכך. דלקת בסינוסים היא מצב מטריד ואף משתק, שפוגע בתפקוד ובאיכות החיים. בעזרת ההומאופתיה ניתן להתגבר על הנטייה לפתח תלונה זו. מקרה לדוגמא: "במשך שנים רבות אני מוגדר כסובל מבעיית סינוסים כרונית וחריפה במיוחד. עברתי כמספר ניתוחים באף ובסינוסים וללא שום תועלת משמעותית. ניסיתי כמעט כל מה שיש לרפואה להציע בתחום (כדורים מייבשים ואנטיביוטיקות ומה לא) אך למעט מקרים בודדים של הקלה זמנית, הרבה תועלת לא יצאה לי..."

 • טיפול במיגרנה

  מיגרנה היא צורה נפוצה של כאבי ראש, המתאפיינת בכאבים פועמים וחדים שמופיעים לרוב בצד אחד של הראש ושמלווים לעיתים קרובות בבחילות, הקאות וברגישות לרעש ולאור. טיפול הומאופתי מוצלח יאפשר למטופל להתגבר על תופעה מטרידה ומגבילה זו. מקרה לדוגמא: "במשך כל חיי סבלתי מהתקפי מיגרנות חזקים מאוד אשר היו מלווים בכאבי ראש עזים, לחץ על עצבי הראייה, חולשה ובחילות. לפני תשעה חודשים הצטרפה להתקפים המוכרים סוג חדש של מיגרנה שהתאפיינה בהרדמות וירידה בתחושה של חצי מהפנים. בעקבות הכרות עם יקיר, שטיפל בהצלחה בדלקות האוזניים של בתי הקטנה, החלטתי גם אני לגשת לטיפול. כיום, כארבעה חודשים לאחר הטיפול, כמעט ואין עדות להתקפים הנדונים וכל תודתי נתונה לו. בזכות הסבלנות הרבה, האכפתיות, ההקשבה והטיפול הנכון, אני מרגישה היום הרבה יותר טוב ומהלך החיים שלי חזר לשגרה..."

 • טיפול באלרגיה

  אלרגיה נובעת מרגישות יתר של המערכת החיסונית כלפי חומרים בסביבתנו שבדרך כלל אינם מזיקים (אלרגנים). רגישות זו גורמת למערכת החיסון להתייחס לאותם חומרים "טבעיים" כאל גורמים מעוררי מחלות ולפעול כנגדם. הההומאופתיה חותרת להבנה של מארג הסיבות שהובילו להתפתחותה של רגישות זו אצל כל מטופל ומספקת מענה אינדיבידואלי אשר ישיבו לקו הבריאות. מקרה לדוגמא: "שי מספר כיצד התגבר על האלרגיה בעזרת ההומאופתיה. הגעתי ליקיר מנוזל, דומע, מתעטש וכמובן מעוצבן מכל העניין הזה. לא יכלתי להתרכז בשום דבר חוץ מבתופעות הטורדניות הללו. כעבור שבוע ימים מאז תחילת הטיפול שיקיר התאים לי נעלמו כל הסימפטומים הנוראים שחוויתי, וחזרתי ליהנות מהחיים..."

 • טיפול בחרדה

  חרדה היא תגובת חירום לא פרופורציונאלית שנוצרת עקב ציפייה להתממשותו של איום לא רציונאלי או מופשט. כאשר החרדה מופיעה לעיתים קרובות ובהיעדר גורם מאיים של ממש, היא עשויה להביא לפגיעה משמעותית באיכות החיים. על ידי איבחון מדוקדק ופרטני, אשר מוביל להתאמה של רמדי (הכנה) הומאופתית מדוייקת, מציעה ההומאופתיה מזור לאלה אשר סובלים מתופעה משבשת חיים זו. מקרה לדוגמא: "שירי מספרת על הטיפול ההומאופתי המוצלח בהפרעת החרדה ממנה סבלה. לפני כחמש שנים החלו אצלי בעיות חרדה ומתח שהעיקו עליי באופן אובססיבי, 24 שעות ביממה. התחלתי טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי והמצב אכן השתפר אך לא חזר לקדמותו ולא הייתי האדם הרגוע והשקט כבעבר, עדיין סבלתי מהתקפי חרדה תכופים ומצב רוח ירוד בכלליות...."

 • טיפול בדלקות ונוזלים באוזניים

  הידעתם- כ- 60-70 אחוז מהילדים יסבלו לפחות פעם אחת מדלקת אוזניים. כשליש מהם יסבלו מדלקות אוזניים חוזרות. למעשה, כ- 35 אחוז מהילדים שמגיעים לרופא בגלל חום סובלים גם מדלקות אוזניים. נוזלים באוזניים עשויים להצטבר עקב דלקת שכזו, או כתוצאה מתגובה אלרגית או כאשר השקד השלישי (האדנואיד) מוגדל. הטיפול ההומאופתי מתמודד עם הנטייה לפתח דלקות ונוזלים באוזניים מתוך כוונה למנוע את הישנותן. מקרה לדוגמא: "בינואר 2008, בבדיקה שגרתית אצל רופא אף-אוזן-גרון, נאמר לנו שלבתנו בת ה- 6 יש הצטברות נוזלים באוזניים הנובעת ככל הנראה מאדנואיד מוגדל. נשלחנו לבדיקת שמיעה ותוצאותיה הלא טובות הובילו את הרופא להמליץ לנו בתוקף לתאם תור לניתוח כפתורים..."

 • טיפול בדלקת שלפוחית השתן

  דלקת בדרכי השתן היא תופעה שנוטה לחזור על עצמה שוב ושוב אצל נשים המועדות לכך. הטיפול ההומאופתי מסייע לנשים אלו להתגבר על רגישותן במערכת זו ולהשתחרר מהבעיה הטורדנית. מקרה לדוגמא: "במשך יותר מ- 14 שנים סבלתי מדלקות איומות וכמעט ללא הפוגה של שלפוחית השתן. ביקרתי אצל מיטב הרופאים וניסיתי את כל הבדיקות והטיפולים שיש לרפואה המערבית להציע, אך הדלקות תמיד חזרו ואף פיתחו עמידות לתרופות. נטלתי כל הזמן אנטיביוטיקה למניעה ואיכות חיי נפגעה קשות. ימים רבים הייתי מושבתת עקב כאבים וצריבות, מנועה מקיום יחסי מין ומדוכאת עקב חוסר הפיתרון לבעיה שלי. רופאים אמרו לי ללמוד לחיות עם זה ושאין מה לעשות. בסוף בסוף הגעתי ליקיר..."

 • טיפול באקנה

  אקנה היא דלקת שנוצרת עקב סתימה של נקבוביות העור. תופעה זו, שמתפרצת לרוב בגיל ההתבגרות, אך עשויה להימשך גם לאחר מכן, פוגעת במקרים רבים, מלבד בעור, גם בדימויו העצמי של המטופל. על ידי בחינה אינדיבידואלית של כל מקרה לגופו, מציעה ההומאופתיה טיפול יסודי ומעמיק לתלונה זו. מקרה לדוגמא: "נפגשתי עם יקיר לפני שישה חודשים מתוך כוונה לטפל באקנה החמורה שממנה סבלתי כמעט ברציפות לאורך שנים רבות. קודם הגעתי ליקיר טופלתי באמצעות כל התרופות הקונבנציונאליות האפשריות. זה לקח בערך חודש עד שהצלחנו למצוא את הרמדי הנכונה, אך מרגע שזה קרה האקנה שלי נעלם כמו במעשה קסמים..."

 • טיפול באטופיק דרמטיטיס

  אטופיק דרמטיטיס היא דלקת חוזרת ונשנית של העור המופיעה לרוב אצל מי שלו או לבני משפחתו יש נטייה למחלות על בסיס אלרגני. דלקת זו, שמהווה מטרד של ממש ומתאפיינת ביובש, גרד עז ופריחה אדומה ובולטת, מתפרצת כנראה, עקב תגובת יתר של המערכת החיסונית לגירויים חיצוניים ופנימיים. ההומאופתיה, על ידי טיפול בשורש הבעיה, מסייעת למטופל להתגבר על נטייתו לפתח תגובה לא פרופורציונאלית זו. מקרה לדוגמא: "את ביתי בת השנתיים לקחתי לטיפול אצל יקיר לאחר חודשים בהם סבלה מאטופיק דרמטיטיס. לאורך זמן זה הרופאים (ביניהם "מומחים") המשיכו לרשום לה משחות סטריאודליות ואחרות ללא תועלת ממשית. בערך שבועיים לאחר תחילת הטיפול ההומאופתי נעלמו כל התסמינים, העור חזר למצבו הבריא והיא הפסיקה להתגרד (מה שאפשר לנו לחזור לישון בלילה)..."

 • טיפול בפסוריאזיס

  פסוריאזיס היא מחלה כרונית שנגרמת עקב זיהוי מוטעה של המערכת החיסונית את תאי העור הבריאים כחומרים זרים שיש להילחם בהם ומתאפיינת בהופעה של משטחי עור אדומים שמכוסים בקשקשים עבים ומוכספים. ההומאופתיה מציעה טיפול יסודי למחלה עיקשת זו. מקרה לדוגמא: "כשהגעתי אל יקיר הייתי במצב של שלב אחרון לפני ייאוש טוטאלי. כמה חודשים קודם לכן התחילו לי גירודים וגירויים בידיים. רופא עור "מומחה" אשר איבחן את המצב כפסוריאזיס הגדיר זאת במילים: "קיבלת מתנה בגיל 60". לא האמנתי שזה אכן המצב, הרגשתי שזה משהו אחר, הייתי תחת לחץ ומתח באותה תקופה והאבחון של רופא העור לא ניחם אותי ולא נתן לי שום ריפוי..."